Manavgat yangın! Manavgat Haber! Manavgat Son Dakika! Antalya Haber!
Manavgat yangın! Manavgat Haber! Manavgat Son Dakika! Antalya Haber!
Antalya Manavgat'ta çıkan yangın sebebiyle 5 mahalle boşaltıldı. Antalya büyükşehir Belediye başkanı Muhittin böcek ise ihtimaller arasında sabotaj olayını da araştırıyoruz dedi. Bakan pakdemirli lise verdiği bilgilerde 53 kişinin çıkan yangınlarda duman'dan etkilendiğini açıkladı.

Antalya Manavgat beldesinde orman yangınında şu ana kadar 5 mahalle boşaltıldı yangının şu an bir benzin istasyonuna doğru iyice yaklaştı söyleniyor. Tarım ve orman bakanı olan pakdemirli ise Manavgat bölgesine uçakla gidiyorum. Manavgat'ta Yeniköy mahallesi civarlarında yangın öğlen saatlerinde başladı henüz belirlenemeyen bir sebeple başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle hızla Manavgat ilçesine yayılıyor. Manavgat'ta çıkan yangına belediyenin helikopterleri havadan rman işletme müdürlüğü ise Antalya büyükşehir belediyesi ile ortak çalışarak karadan müdahale ediyor. Antalya Manavgat ilçesinde Sarılar Mahallesi'nde bir orman deposunda yangının çıktığı bilgileri gelirken depodaki marangoz atölyesi içerisinde bulunan 4 katlı bir bina tamamen yandı birçok binada hasar aldı. Havadan ve karadan yangına müdahale eden görevliler büyük çaba sarf ediyor ve yangın dumanından etkilenen insanlar için ise yakın bölgelerde ambulanslar hazır bekletiliyor. Yangını gören vatandaşlar ise son yıllarda yaşanan en büyük yangın felaketi olduğunu söylüyorlar an ve an yangına müdahale devam ediliyor. Antalya Manavgat ilçesinde çıkan yangın 4 farklı noktadan başladığı öğrenildi ve şehir içine doğru ilerlerken görevliler mahallelere zarar vermemesi için ellerinden geleni yapıyorlar. 

Manavgat kaymakamı olan Mustafa yiğit'ten yangın ile alakalı açıklama: kaymakam Yiğit yangının ilerleme yönü yerleşim yerlerine doğru ve yangının yönündeki mahallelerde bazı evler boşaltıldı şu ana kadar herhangi bir can kaybı olmazken bundan sonra da yaşanmamasını temenni ediyoruz dedi, Manavgat kaymakamı Mustafa Yiğit sözlerine şöyle devam etti, bu ormanda çıkan yangının büyümesinde kozalaklar büyük rol oynuyor yalan kozalaklar bir bir patlıyor ve etrafa yayılıyor ve yangını başka alanlara taşıyorlar söndürüp geçtiğiniz yerlere bir bakıyorsunuz yeniden yanmış, havadan mücadeleler tüm hızıyla devam ediyor, açıklamasında bulundu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları