Uyku Bozukluğu Tedavisi? Uyku Bozukluğu Nedir? Scholarly Articles For
Uyku Bozukluğu Tedavisi? Uyku Bozukluğu Nedir? Scholarly Articles For
Uyku bozuklukları bir tek geceleri kabusa çevirmiyor, yaşam standardını, hatta ilişkileri negatif etkiliyor. Uyku bozukluğunun malum türü power unit. Uyku Bozukluğu Tedavisi? Uyku Bozukluğu Nedir? Uyku Bozukluğu Neden Olur? Scholarly Articles For? Ayrıntılar makalemizde.

Uyku Bozukluğu Tedavisi? Uyku Bozukluğu Nedir? Uyku Bozukluğu Neden Olur? Scholarly Articles For?

Uyku bozuklukları bir tek geceleri kabusa çevirmiyor, yaşam standardını, hatta ilişkileri negatif etkiliyor. Uyku bozukluğunun malum türü power unit.

Bu tarz şeylerin çoğunun tedavisi Stabil olarak mümkün.

İyi bir uykunun rahatlık ve huzur vermesi icap ettiğini çoğumuz biliyoruz sadece yaygın olarak bilinmeyen insan beyninin uyku esnasında district attorney etken olduğu.

Erişkin bir insan geceleri genelde iki uykuevresi içinde gidip gelir. Bu evreler REM (hızlı göz hareketleri) ve N-REM(yavaş göz hareketleri) evreleridir. N-REM döngüsü derin uykudur. Bu evrede gün süresince ortaya çıkan bitkinlik ve fiziksel hasarlar tedavi edilir. Bu evrede görülen rüyalar genel anlamda sıradan ve siyah beyazdır, çoğunlukla districtattorney hatırlanmaz. REM döngüsünde ise beyin aktivitesi uyanıklığa yakındır. Buna rağmen gövde geçici bir felç durumundadır. Vücudu tekrar yapılandırma özelliği vardır. Bu döngüde görülen rüyalar renkli ve sıra dışıdır. Genelde etkisi hatırlanır.

Sadece, bu iki döngünün sınırlarını görenin uykusu huzursuz bir duruma dönüşebiliyor. Tamamımız kabus görürüz fakat bazılarımız için korkular kendilerini gerçek hayatta uyku bozukluğu şeklinde gösterebiliyor. Uyku bozukluklarının bazıları kişiyi ve sevdiklerini riske atacak kadar tehlikeli, diğerleri ise kabus denebilecek kadar ürkütücü, neyseki çoğunun tedavisi mümkün!

OBSTRÜKTİF UYKU APNES Nedir: Listemizdeki linear unit yaygın görülen bozukluklardan kabul edilen Obstrüktif Uyku Apnesi’nde uyurken solunum tamamen duruyor. Ağır uyku apnesi düzensiz kalp atışına, beyinde oksijen eksikliğine ve hatta ölüme gall neden olabiliyor. Bu bozukluk hipertansiyon, kalp yetmezliğive inme riskini arttıran bozukluklardan.

Tedavisi: Apne, mutlaka bir uyku uzmanının desteğiyle teşhis edilmelidir. Metric weight unit vermek, yan dönerek uyumak, ameliyat olmak, ilaç kullanmak veya solunum makinesi ile uyumak durumda pozitif yönde bir değişikliğe sebep olacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumlarıhttps://nedennedir.com