Sedef Hastalığı Belirtileri? Sedef Hastalığı Tedavisi Varmı? Sedef Hastalığı Çeşitleri
Sedef Hastalığı Belirtileri? Sedef Hastalığı Tedavisi Varmı? Sedef Hastalığı Çeşitleri
Sedef Hastalığı Belirtileri? Sedef Hastalığı Tedavisi Varmı? Sedef Hastalığı Çeşitleri? Sedef Hastalığı ekşi? gibi soruların ayrıntılı açıklaması makalemizde... SedefHastalığı Çeşitleri, Sedef Hastalığı Öldürürmü, Sedef Hastalığı Bulaşıcımı?? Sedef hastalığı ilaçları?

Sedef Hastalığı Belirtileri? Sedef Hastalığı Tedavisi Varmı? Sedef Hastalığı Çeşitleri? Sedef Hastalığı ekşi? gibi soruların ayrıntılı açıklaması makalemizde... SedefHastalığı Çeşitleri, Sedef Hastalığı Öldürürmü, Sedef Hastalığı Bulaşıcımı?? Sedef hastalığı ilaçları?


Sedef hastalığı çeşitleri, Sedef hastalığı bulaşıcımı, Sedef hastalığı öldürürmü, Sedef hastalığı ilaçları, Sedef hastalığı tedavisi, Sedef hastalığı kaşınırmı, Sedef hastalığı nasıl tedavi edilir. İbrahim Saraçoğlu'nun Sedef hastalığı hakkındaki açıklamaları ve konularına göz atacağız. Sedef hastalığı konusunda A'dan Z'ye bilgilendirme makalesini burada bulabilirsiniz.

İlk etapta sedef hastalığı -Psoriasis-  nedir diye bir inceleyelim.

Sedef hastalığı, pembemsi kırmızı biraz kabarık bir zemin üzerine beyazımsı kalıncaparlak ve kuru kepeğe benzemesi münasebetiyle halk dilinde sedef hastalığı, olarak da bilinen bir çeşit deride oluşan hastalıktır.

Sedef hastalığı dünya nüfusunun yüzde ikisin de görülmektedir. Herhangi bir şekilde ortaya çıkıp sebepsiz yere kayıp olabiliyor.

Sedef hastalığı bazı insanlardan birkaç ay veya birkaç yıl sürerken bazı insanlarda da  ömrü boyunca aralıklı bir şekilde ortayaçıkabiliyor. Sedef hastalığı bulaşıcı bir hastalık değildir.!

Sedef hastalığı çoğunlukla hafif olarak ilerlesede döküntüler kişiden kişiye değişmekle beraber çoğalabiliyor.

Psoriasis vulgaris, sedef hastalığının en fazla görülen çeşididir. Çoğunlukla diz kapakları, dirsekler, saç diplerinde  görülmektedir.

SedefHastalığı Öldürürmü, .! İstanbul Tıp Fakültesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Güzin Özarmağan'nın yaptığı açıklamalarına göre, Sedef hastalığı öldürmüyor ama ömrü kısaltıyor söyleki.

Prof. Dr. Güzin Özarmağan: Yaptığımız bilimsel deneylere göre sedef hastalığı şiddetli olarak devam eden hastalar eğer genç yaşta tedavi edilmezlerse ömürleri 5 ile 20 sene arası kısalma alabiliyordedi.

Sedef hastalığı ilaçları, yerine sedef hastalığında doğal ilaçları kullanmak sağlık açısından çok daha önemlidir.!

Bir hastalığın ilaç tedavisinebaşlamadan önce bunun başka bir çaresi olup olmadığını bilmeniz çok önemlidir. Bununla beraber kaşıntı acı ve derinin pul pul dökülmesini  ve cildin hızlı bir şekilde iyileşmesi için fazlaca seçenek vardır. Aşağıda yazdığım el yapımı kremlerin listesine bir gözatalım.

1: Birinci kremimiz Aloevera.!

Tabii ki de aloe vera listenin bir sırasını almayı hak ediyor çeşitli cilt hastalıklarında olduğu gibi sedef hastalığı ilaçları,  yanidoğal tedaviler listesinde birinci sırada yeralıyor.

Sedef hastalığı sert kaşıntıyı sevdiği için deriye bir zarar gelmemesi adına  günde 2 kereden az olmamak üzere kullanılması tavsiye olunur. Aloevera jelini en iyisi buzdolabında saklamaktır. Sedef hastalığı, sebep olduğu tahrişli bölgeye Aloe vera sürüldüğü andan itibaren İnceden bir rahatlama hissettirir. Sedef hastalığı ilaçları, konusunda da evinizde bir Aloe vera bitkisi varsa belirtileri gördüğünüz anda bitkiden 1 yaprak koparmaya çekinmeyin.

2. Kremimiz kudret Narı.!

Sedef hastalığı çeşitleri, konusunda kudret narının hafife alınmayacak kadar önemli bir yeri vardır ve sedefhastalığı ilaçları sıralamasında 2 sırayı yer almaktadır. Şunu tekrardan açıklayayım bu saydığımız ilaçlar doğal ilaçlardır. Sedefhastalığı tedavisi konusunda kudret narının iltihap  önleme özelliği olduğu için kullanmak konusunda anlatmamız gereken birbitkidir. Çünkü başlıca özellikleri bağışıklık sistemini güçlendirmek ve vücuttaki  iltihabı azaltmaktır, artı bir yönü ise evde yapabileceğimiz doğal bir krem özelliğine sahiptir.

Sedef hastalığı tedavisi, veya Sedef hastalığı nasıl tedavi edilir, sorusuna kudret narını örnek gösterebiliriz söyle ki, kudret narını evde kendi ellerimizle ilaç haline getirip kullanabiliriz. Hemen tarifini yazayım.!

İlk hesapta kudret narını soyuyoruz  sonra patates gibi suya atıp  iyice yumuşayana kadar haşlıyoruz daha sonra küçük küçük dilimler haline getirerek iyice eziyoruz ve püre haline getiriyoruz, oda sıcaklığına gelinceye kadar bekliyoruz  daha sonra tahriş olan bölgelere yedirerek sürüyoruz ve 20 dakika ile 30 dakika arası bekleyip ılık suyla iyiceyıkıyoruz ve emin olun faydasını göreceksiniz şimdi geçelim diğer doğal kremimize.

2: Hafife alınmayacak etkileri olan Muz.!

Muzun hem kabuğu hem de içindeki faydalarını bilsek emin olun ki yedikten sonra kabuğunu çöpe atmayız. Sadece sedef hastalığına iyi gelmekle beraber diğer faydaları da kemik ve Romatizma ağrıları, sinek ve sivrisinek ısırmalarından sonraki kalıntıları gidermekte, deri ayakkabıları parlatma konusunda kullanılabiliyor,  muz kabuğu dişetlerine iyi geliyor ve dişleri beyazlatmak da kullanılabiliyor, muz kabuğu ayaklardaki nasırlara ve çatlaklara iyi geliyor, muz kabuğu cildimizdeki kabarmış siğillere ve sivilceleri de yok etmekte kullanılabiliyor ve birazdan tarifini yazacağım. Şimdi yazmadan da geçemeyeceğim muzkabuğu ilerlemiş yaşlardaki kırışıklıklara gözle görülür derecede fayda sağlamaktadır. Muz kabuğunun kırışıklık olan bölgelere günlük olarak uyguladığımızda düzelme ve yavaşlama meydana getiriyor.

Şimdi ise dönelim konumuza 'Muz' Sedef hastalığı  tedavisi, konusunda da bize oldukça yardımcı oluyor.

Sedef hastalığında muzu ikişekilde kullanabiliriz...

Birincisi muz kabuğunu direk sedef hastalığında meydana gelen ciltteki kabarıklığını üzerine direkt sürebiliriz. Bunu geçmiş tarihlerde de uygulamışlar şimdi de ciltuzmanları tarafından tavsiye edilmektedir.

İkincisi ise muzu cilt maskesi yaparak da kullanabiliriz  hemen yapılış şeklini tarifedeyim.

1 adet muzun kabuğu ile beraber bir kabın içerisinde suyunu kaybetmeyecek şekilde güzelce ezip püre şekline getirelim,daha sonra ezilen muzun üzerine 1 adet çiğ yumurtayı kırıyoruz ve güzelce karıştırıyoruz, bu yapılan karışımı sedef hastalığından ötürü tahriş olmuş bölgelere sürüyoruz, isterseniz kabarık sivilcelere, yeni çıkan sivilcelere, hatta kırışıklık olan bölgelere sürüyoruz 20 dakika kadar bekledikten sonra sürdüğümüz bölgeleri ılık suyla iyiceyıkıyoruz. Bu yaptığımız macunu her gün düzenli şekilde kullanırsanız  faydasını fazlasıyla göreceğinize emin olabilirsiniz.

3:Sedef hastalığı nasıl tedaviedilir, konusunda karbonatın kullanımı befaydaları.!

Karbonat ciltteki kaşıntıları gidermek ve deri üzerindeki ölü hücreleri temizlemek amacıyla kullanılabilen harika bir araçtır. Bununla birlikte karbonatı sedef hastalığı çeşitleri, konusunda gönül rahatlığıyla kullanabiliriz. En baştan şunu belirtmek istiyorum, karbonatla yaptığımız karışımı sedef hastalığından tahriş olmuş bölgelere sürerken oldukça yumuşak davranmalıyız, aksi takdirde canınız yanabilir.

Hemen malzemelerine ve yapılışına geçelim.

Yemek kaşığı ile 3 kaşık karbonat yaklaşık 30 gram, Bir su bardağının dörtte biri kadar su. Hazırlanışı.!

Ufakbir kaseye karbonatı boşaltalım ve üzerine yavaşça suyu ilave edelim üzerinde pürüzler kaybolana kadar iyice karıştıralım macun şeklini alanakadar. Bu macunu kullanırken dikkatli olunmasını tavsiye ederim.

Yaklaşık olarak yarım saat 30 dakika kadar beklenmelidir ve ılık suyla iyicedurulayalım. Şöyle bir ayrıntıyı dile getirmekistiyorum. Karbonattan yaptığımız bu macunu sürdükten sonra tahriş olmuş bölgelere eğer yanma hissi hissederseniz hemen bol su ile yıkayın ve bir daha kullanmayın her cilt de aynı etkiyi göstermeyebilir. Yarım saat kadar bekledikten sonra ılık suyla güzelce durulayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın.

Kırmızı Biber.! Aklınızda Sedef hastalığı nedir Nasıl tedaviedilir, sorusu var ise emin olun ki pul biber Bu sorularınıza bir nebze de olsa cevap olabilir. Kırmızı pul biberin içerisindeki etkin madde olan kapsaisini maddesi derideki sinir uçlarına nüfus ettiği andanitibaren  uyuşturarak ağrı duymamızı hafifletir ayriyetten kapsaisini  maddesi kırmızı biberin içerisinde fazlasıyla bulunur ve sadece sedef hastalığı çeşitleri, konusunda değil iltihap ve kızarıklık tedavisinde dekullanılır. Bu acı biber özünü kaliteli aktarlardan temin edebilirsiniz.

Hazırlanışıne gelince avuç içi kadar hakiki kırmızı pul şeklinde acı bibere  çok az miktarda su ilave ederek macun şekline gelinceye kadar ezerek karıştırıyoruz  daha sonra Sedef hastalığında etkilenmiş bölgeye yedirerek sürüyoruz ve 10 dakika kadar bekliyoruzi,  ardından bol su ile yıkıyoruz ve göreceksiniz ki tahriş olmuş bölgedeki sinir uçları ne uyuşturduiçin  acı hisse azalacaktır.

Sedef hastalığı çeşitleri, konusunda keten tohumu yağının kullanımı.! Keten tohumu yağı Sedef hastalığı ilaçları, konusunda destekleyici bir yapıya sahiptir. Bazı bitkilerin Sedef hastalığı tedavisinde  ün yapmış olması ile beraber keten tohumuyağının da balık yağına benzemesi münasebetiyle Sedef hastalığı tedavisindeyardımcı bir etkin madde özelliğine sahiptir. Bu yağ listesi içinde olan keten tohumu yağının ''eicosapentaenoic asit vealfa_linoleik''  asitler gibi yararlı maddeler içermektedir. Bu yağların günlük ortalama 10 gram kullanılması sedef hastalığının  ilaçları, kategorisinde ilerlemesini yavaşlattığı gözlemlenmiştir.

Keten tohumu yağının kullanışı. Sabah öğle ve akşam olmak üzere günde 3 kere 3 tatlı kaşığı yiyebilirsiniz. Eğer tek başına tüketemezseniz yanında süt veya yoğurtla karıştırıp tüketebilirsiniz.

Alacağınız keten tohumu yağının sonkullanma tarihine önem gösterin. İşlenmiş keten tohumu yerine doğal keten tohumunu almanız daha faydalı olacaktır. Güneş görmeyen yerde saklayın.

Keten tohumu yağının küçük şişelerde alıp sürekli olarak taze tüketilmesi sizin açınızdan daha sağlıklı olacaktır.

İbrahim Saraçoğlu'nun Sedef Hastalığı Konusundaki İlaç Tedavileri Ve Önerileri.!

İbrahim Saraçoğlu'na Sedef hastalığı öldürürmü, diye soran bir Sedef hastasına hayır öldürmez ama ömrü  kısaltır cevabını vermiştir.

İbrahim Saraçoğlu sedef hastalığının tedavisibulundu, dedi ve çareleri sıralamaya başladı, ilk önce çekirdekli kuru siyahüzümü tavsiye etti. Her gün sabahleyin aç karnına 20 tane kadar siyah çekirdekli kuru üzümü, bir sahanda çekirdekleri ile beraber ezerek yiyin önerisinde bulundu. Kullanılan üzümlerin taze olmasının daha faydalı olacağını söyledi.

Prf. Dr.  İbrahim Saraçoğlu Sedef hastalığı çaresi, konusunda çörek otunun bize fazlası ile yardımcı olacağını vurguladı.

Özellikle sedef hastalığına karşı günlük her sabah 3 çay kaşığı çörek otunu iyice ezippüre haline geldikten sonra yoğurtla beraber yenilmesi konusunda önemli tavsiyelerde bulunuyor.

Ayriyetten Sedef hastalığı tedavisi, konusunda hergün 2 kase kadar yoğurt yenmesi, sedef hastalığının ilerlemesini önlediğini dedile getirdi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları