Sağlıklı Beslenme Programı! Sağlıklı Beslenme Nedir? Sağlıklı Beslenme Nasıl Olur Bilgileri
Sağlıklı Beslenme Programı! Sağlıklı Beslenme Nedir? Sağlıklı Beslenme Nasıl Olur Bilgileri
Sağlıklı Beslenme Programı! Sağlıklı Beslenme Nedir? Sağlıklı Beslenme Nasıl Olur Önemli Bilgiler!

Beslenmek için açlığı  bastırmak, mideyi doyurmak ya da canının çektiği şeyleri yemek içmek.

Sağlıklı Beslenme Nedir?

Beslenme; Tüketenlerin tüketilmesi gereken miktarlarda ve uygun malzemeler almak için bilinçli olması gerekmektedir

Sağlıklı Beslenme Nasıl Olur?

Besine dayalı gıdaların istendiği sırada alınamayabilir. İnsanın yaşamı için 50 ye yakın besin maddeleri vardır. İnsanın, sağlıklı büyüme gelişmesi, ettik, sağlıklı empieza üretken Olarak uzun Süre yaşaması Için buöğelerin onu birinden günlük yetecek kadar alınması gerektiği belirlenmiştir.

Bu vitaminlerin herhangi biri alınmazsa, gereğinden az yada çok alındığında, büyüme ve nihayet engellenir, sağlık giderr. Gereğinden fazla yiğecek yenirse, çok fazla yiyecek, Bu Duruma Dengesiz Beslenme denir.

Dengesiz beslenmeyi önlenmek için beslenme eğitimi ve sağlıklı beslenme bilincinin geliştirilmesi büyük bir önem kazanmaktadır. Yeterli Dengeli Beslenen kisiler sağlam birempieza görünüştedir.

 Sağlıklı ve dengeli beslenen kişiler,Kuvvetli normal kaslara, sağlıklı çalışan bir beyin,e, orantılı boy uzunlukölçüsüne uygun, sağlıklı görünür ve Karmaşık olmayan bir yapıya sahiptirler.

Dengesiz Beslenenler ise; Sağlıksız genel görünüşte, (aşırı zayıf veya şişman) Pürüzlü, kuru, sağlıksız cilt yapısına, Şişman veya zayıf vücut yapısına, Sıksık baş ağrması, devam eden iştahsız, yorgun, isteksiz bir yapıya sahiptir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları