Kolit Nedir? Kolit Hastalığı Nedir? Kolit Belirtileri? Kolit Tedavisi Varmı?
Kolit Nedir? Kolit Hastalığı Nedir? Kolit Belirtileri? Kolit Tedavisi Varmı?
Kolit hastalığı nedir? Sertap Erener'in seneler önce kolit hastalığı geçirmesi ve kolit hastalığı sürecini Harbiye'deki açıkhava konseri verdiği konser sırasında anlatması, kendisini izlemeye gelen hayranları tarafından merak edilip araştırma yapılmasına sebep oldu. Peki, Kolit Nedir? Kolit Hastalığı Nedir? Kolit Belirtileri? Kolit Tedavisi Varmı?

Kolit hastalığı nedir? Sertap Erener'in seneler önce kolit hastalığı geçirmesi ve kolit hastalığı sürecini Harbiye'deki açıkhava konseri verdiği konser sırasında anlatması, kendisini izlemeye gelen hayranları tarafından merak edilip araştırma yapılmasına sebep oldu.

Peki, Kolit Nedir? Kolit Hastalığı Nedir? Kolit Belirtileri? Kolit Tedavisi Varmı?

Kolit hastalığı nedir? Sertap Erener'in seneler önce kolit hastalığı geçirmesi ve kolit hastalığı sürecini Harbiye'deki açıkhava konseri verdiği konser sırasında anlatması, kendisini izlemeye gelen hayranları tarafından merak edilip araştırma yapılmasına sebep oldu. Sertap Erener'in kolit hastalığı tedavisi sırasında maalesef kalın bağırsağının alındığını söyleyerek, yaşamına ince bağırsağıyla devam ettiğini söyledi.

Kolit hastalığı nedir? Kolit hastalığı, kalın bağırsağın kendisine zarar veren bir hastalıktır. Kolit hastalığı"nın diğer ismi iltihaplanma hastalığıdır. Kolit hastalığı kalın bağırsakta iltihap ve şişmeleri sebep olarak, kalın bağırsağın iç kısmındaki astalarında ülser gibi yaralara sebep olmaktadır. Kolit hastalığı sürekli kontrol altında tutulmazsa kalın bağırsak kanserine kadar ilerleyebiliyor.

Kolit hastalığı belirtileri nelerdir? Karında ağrı ve kramp, Şişkinlik yapar, Kansızlık yapar, ştah düşüklüğü ve kilo kaybına sebep olur. Sık sık ishal veya kabızlık yapar, Dışkıda kan görülür, Yüksek ateş ve titremeye sebep olur. Kusma yapar, Makattan akıntı gelir, Cilt döküntüleri yaşanır, Karaciğerde fonksiyon bozuklukları yaşanır, Gözde kızarmalar ve yanma hissi oluşur, Eklem ağrıları oluşur ve eklemlerde şişme meydana gelir.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları