Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Hemşire'sinden Açık Mektup!
Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Hemşire'sinden Açık Mektup!
Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi nde Covid 19 Yoğun Bakım hemşireleri, Covid-19 hastalarının yaşadıkları zorlukları, tedavi süreçleri ile bu süreçte yoğun bakım hemşirelerinin rolünü anlattı.

Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi görevli hemşireler yaşadıkları zorlu süreci paylaştılar.

6 senedir Yoğun Bakım Hemşireliği yapan Belgin Davran, Covid 19 Yoğun Bakımı içinde ilk döneme göre daha genç yaşta insanları görmeye başladıklarını söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti: Covid-19 Pandemi süreci ilk başladığında gelen hasta profili ile şimdi gelen hasta profili çok değişti.

Maalesef korona pandemi nin tam ortasında görev aldığımız için bunu gözlemlemek, deneyim yaşamak durumunda kaldık. covid 19 un ilk dönemine göre daha genç insanların yoğun bakıma yattığını görüyoruz. Bunların çoğunluğu ise bana bir şey olmaz deyip aşılama yaptırmayan veya aşı dozu gelmiş fakat yaptırmayan kişiler oluşturuyor. Biz hastaların tedavileriyle de bakımlarıylada ve fiziksel olarak ilgilenmekteyiz. Korona Pandemi zamanında hasta yakını kabul edemediğimiz için bu süreci hastalarla birlikte yaşıyoruz. Her ne kadar profesyonel şekilde mesleğimizi icra etsek de empati zamanla sempatiye dönüşüyor. Aşı olmayan, sosyal mesafeye uymamış, maske kullanmamış ve kendine dikkat etmemiş hastalarımızın burada zorlu süreçler yaşadıkları görüyoruz. Taburcu ettiğimiz hastalar tabiki oluyor. Çok üzüldüğümüz ölen hastalarda oluyor. Çok genç yaşta hasta yakınlarıyla karşılaşıyoruz çocuklarını görüyoruz. Bunları gördükçe bizlerde psikolojik olarak yıpranıyoruz. Covid 19 pandemi süreci gerçekten çok yıpratıyor. Covid 19 pandemi dönemi bittiğini sakın düşünmeyin. Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi yoğun bakım hemşiresi olarak sizlere tavsiyem lütfen aşılarınızı olun” yorumunda bulundu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumlarıhttps://nedennedir.com