Hamileyken İlişkiye Girilir Mi? Hamileyken Yapılması Ve Yapılmaması Gerekenler!
Hamileyken İlişkiye Girilir Mi? Hamileyken Yapılması Ve Yapılmaması Gerekenler!
Hamileyken İlişkiye Girilir Mi? Hamileyken Yapılması Ve Yapılmaması Gerekenler! Hamilelik Belirtilerinden Sonrası Ve Beden Sağlığı? Ayrıntılı ve başka yerde bulunmayan ince bilgiler makalemizde....

Hamilelik belirtileri,nden sonrası ve beden sağlığı konusunda siz anne  adaylarına ve yeni anne olmuş bayanlara araştırmalarım neticesindeki önemli bilgileri aktaracağım.

Hamileyken İlişkiye Girilir Mi? Hamileyken Yapılması Ve Yapılmaması Gerekenler! Hamilelik Belirtilerinden Sonrası Ve Beden Sağlığı?

Hamilelik belirtileri başladığı andan itibaren  anne adayı  kendinden vazgeçip tamamen bebeğe odaklanmalı ve onun sağlığını etkileyecek her şeyden kaçınmalıdır, çünkü bebeğin sağlığı bozulursa annenin sağlığı da bozulur.

İlkönce hamilelik dönemindeki beden sağlığımız hakkında bilgi vermek ile başlamakistiyorum.

Hamilelik dönemindeki bayanlar güneşe maruz kaldığı zaman hamilelik lekesi denilen lekeler  vücudunda çıkar ve uzun yıllar boyunca taşımak zorunda kalır. Onun içindir ki hamile kişiler güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş kremi sürmesi gerekmektedir ve çatlayan bölgeler var ise güneşkremi sürülse dahi güneşten korunması tavsiye ediliyor.

Hamileliğinizin ilerleyen dönemlerinde rahat oturabilmeniz için, uyuya bilmeniz için ve doğumdan sonraki dönemlerde de bebeğinizi rahatsız süt verebilmeniz için hamile yastıkları denilen özel yapım yastıklar vardır, bunlardan almanızı şiddetle tavsiye ederim. Bu hamile yastıkları denilen özel yapım yastıklar, yaklaşık olarak 1 metreboyunda şekil değiştirebilen ve bedeninizin şeklini alabilen bir yastıkçeşitidir.

Hamileliğin ilerlemiş dönemlerinde ve yeni doğum yaptıktan sonra uzmanlar tarafından sol tarafa yatılması öneriliyor ve bacaklarımızın arasına yastık almanızı tavsiye ediyorlar. Çünkü yastık bacakları biraz aralıklı bıraktığı için kan dolaşımın daha rahat olduğu belirtiliyor. Bence bu yastık hamileler için icat edilmiş olmazsa olmaz ürünlerden birisi çünkü hamile yastığı nın boyu yaklaşık 1 metre olduğu için başınızı sırtınızı ve bacaklarınızı aynı anda destekliyor ve oturduğunuz esnada sırtınızı tamamen doldurduğu içinbel ağrılarını önlüyor.

Kilo alma konusuna gelirsek doğal olarak kilo alacaksınız ve kilo aldığınız zaman vücudunuzda ister istemez çatlaklar oluşacakve bu çatlakları önlemek için veya azaltmak için eczanelerde doğal kremler varyani doğal bitkilerden yapılan o kalemlerden almanızı öneririm. Tabii ki hamilelik döneminde fazlasıyla dikkatli olmanız gerektiği için ilk önce doktorunuza sormanızı tavsiye ederim zaten doğal bir krem olduğu için dedoktorunuz da okey diyecektir ve gönül rahatlığı ile kullanabileceksiniz. Bunun dışında bedeninizi çatlaklardan korumanın başkaçareleri de var. Mesela Susam yağı ve badem yağını eşit oranda gece yatmadan önce çatlak oluşabilecek bölgelere sürdüğünüzde son derece iyi gelmektedir.

Başka bir yöntem de ılık bir suyla duş aldıktan sonra çıkmadan önce Zeytinyağı nı bedeninizde ağrıyan veya çatlak oluşabilecek bölgelere masaj yaparaksürebilirsiniz, zeytinyağında şifavardır.

Bir başka yöntem daha var susam ve badem yağı yerine kakao yağı da kullanabilirsiniz karın bölgesi kalça bölgesi ve göğüs bölgesine masaj yaparak sürebilirsiniz.

Bedeninizde cilt kremi veya şifalı yağlardan süreceksiniz karın bölgesine yuvarlak şekil yaparak sürmelisiniz ve iyice yedirmelisiniz. Göğüs bölgenize sürerken de yuvarlak yaparak içten dışa doğru iyice yedirerek sürmelisiniz ve daha sonra yukarıya doğru çıkarak boyun bölgenize de sürmelisiniz. Bacaklarınızda sürerken de aşağıdan yukarıya ve yukarıdan aşağıya doğru uzun bir şekilde  sürmeniz tavsiye ediliyor. Tabii ki de kolları unutmamak lazım kollarda bacaklar gibi baştan sona doğru uzunlamasına sürdüğünüz  takdirde iyi gelecektir.

Tabii bu işin bir de püf noktasıvar hamilelik belirtileri, başladığı andan itibaren doğuma kadar ve doğumdan sonra da eşinizin size desteğini kesmemesi fazlasıyla önem arz ediyor.

Vücut kremlerini ve şifalı doğal yağları vücudunuza eşinizin sürmesi hem birbiriniziçin hem de bebeğin baba ile bağını kuvvetlendirmek açısından önemlidir.

Hamilelik süreci ve sonrası için babanın bebekle sık sık temasa geçmesi için onu yönlendirin.

Hepinize hayırlı günler dilerim ve merak ettiğiniz birkonu olursa sormaktan çekinmeyin, yorum yapmayı da unutmayın.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumlarıhttps://nedennedir.com