Naim Süleymanoğlu Neden Öldü? Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu Hayatı Biyografisi
Naim Süleymanoğlu Neden Öldü? Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu Hayatı Biyografisi
Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu, halter sporunda elde ettiği başarıları ve kırdığı rekorlarla adını dünya çapında Altın harflerle duyurdu ve Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu, lakabını aldı. Genç yaşında hayata gözlerini yuman başarılı halter, cinin cenazesine binlerce kişi katıldı. Peki, Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu nereli, Naim Süleymanoğlu neden öldü? İşte, hayatı…

2. Naim Süleymanoğlu Neden Öldü? Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu Hayatı Biyografisi?

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu, ilk dünya rekorunu henüz 16 yaşında kırdı, üst üste tam 3 kez olimpiyat şampiyonu olan Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu, 1986 yılında Türkiye’ye iltica etti. İşte, Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu’nun başarılı hayat hikayesi ve hakkında merak edilen tüm bilgiler..

NAİM SÜLEYMANOĞLU KİMDİR, ASLEN NERELİ? 

Dünyanın en başarılı sporcuları arasında olan Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu, 23 Ocak 1967 yılında Bulgaristan'ın Kırcaali kentinde doğdu.

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu, halter sporu kariyeri boyunca elde ettiği başarılar listesi ile bu lakabının hakkını sonuna kadar verdiğini ispatladı.

Halterde ilk dünya rekorunu daha 16 yaşında iken kıran Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu, 1984, 1985, 1986 yılları arasında dünyada yılın haltercisi seçildi, 1992 senesinde ise Uluslararası Halter Basın Komisyonu yetkilileri tarafından dünyanın en iyi sporcusu seçildi.

Bulgaristan, da yapılan baskılardan kurtulmak ve Türkiye, nin adına yarışmalara katılmak isteyen Naim Süleymanoğlu, 1986 senesinde Avustralya'da düzenlenen Halter Dünya Kupası yarışması sırasında Türk Büyükelçiliğine gidip sığındı ve iltica etti.

CEP HERKÜLÜ NAİM SÜLEYMANOĞLU KAÇ YAŞINDA NEDEN ÖLDÜ?

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu, 18 Kasım 2017 tarihinde karaciğerinde yetmezlik sebebi ile 50 yaşında iken hayatına veda etti. Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu, nun cenaze törenine ise spor, siyaset, iş dünyasından binlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde Edirnekapı Mezarlığı' nda toprağa verildi.

Efsane haltercimizin cenazesine, halen aktif spor yaptığı dönemde en büyük rakiplerinden birisi olan Yunan asıllı Valerios Leonidis bile katıldı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları