Mustafa Böğürcü Kimdir? Mustafa Bogurcu Kimdir? Habertif.com
Mustafa Böğürcü Kimdir? Mustafa Bogurcu Kimdir? Habertif.com
Mustafa Böğürcü, 1975 yılında İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Polis Koleji’ni bitirmesinin ardından Akademiye devam etti. Mustafa Böğürcü, 1997 yılında mezun oldu. Komiser yardımcısı olarak, İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görevine başladı.

1. Mustafa Böğürcü Kimdir? Mustafa Bogurcu Kimdir?

Mustafa Böğürcü Kimdir? Mustafa Bogurcu Kimdir?

MUSTAFA BÖĞÜRCÜ KİMDİR?

Mustafa Böğürcü, 1975 yılında İstanbul’da doğmuştur.
İstanbul Polis Koleji’ni bitirmesinin ardından Akademiye devam etti.
Mustafa Böğürcü, 1997 yılında mezun oldu. Komiser yardımcısı olarak, İstanbul Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görevine başladı. Atatürk Havalimanında, Asayiş Şube ,Bağcılar ve Güngören İlçe Emniyet Müdürlüklerinde yetkili yönetici olarak görevler yaptı. 2005 senesinde taktir belgeleriyle doldurduğu polislik kariyerine yine kendi isteğiyle Bakanlık oluru kararı ile istifa etti. 

Devletdeki görevinden ayrılmasının ardından polislik tecrübelerini özel sektörde kullanmaya başladı. Bir çok holdingte ileri güvenlik konusunda danışmanlık yaptı. Mustafa Bogurcu, daha sonra kendi kurduğu danışmanlık şirketinde iş hayatına atıldı ve başarılı bir grafik izledi. Mustafa Böğürcü, 7 Haziran 2015 senesinde genel seçimler döneminde MHP partisinden İstanbul 3. bölge milletvekili aday adaylığını koydu.
Mustafa Bogurcu, 2015 senesinde Fetullah Gülen Cemaati (FETÖ ) emniyet teşkilatı yapılanmasını anlattığı 'Paralel Polisler' kitabını yazdı ve yayınladı .
Mustafa Böğürcü, bunun yanısıra 2014 ve 2017 seneleri arasında Makedonya, Üsküp ilinde bulunan MIT Üniversitesi (Massachusetts Teknoloji Enstitüsü) Hukuk Fakültesi bölümünden mezun oldu. Halen Sırbistan, daki Novi Pazar Üniversitesi (International University of Novi Pazar) Uluslararası hukuk dalında kendi geleceğini belirleme 'Self determination' hakkı bölümünde, yüksek lisans öğrencisi olarak eğitim hayatına devam ediyor.
Mustafa Böğürcü, Bekar , 1 oğlu var ve İngilizce biliyor.

Mustafa Böğürcü Kimdir? Mustafa Bogurcu Kimdir?

Mustafa Bogurcu, FETÖ’nün emniyetteki yapılanmasını ve o cemaat içinde olan polislerin hiç duyulmamış ve görülmemiş yöntemlerini  2014 senesinde yazdığı 'Paralel Polisler' kitabında en ince ayrıntılarına kadar anlatmıştır. Kitap kamuoyuna sunulduğunda geniş yankı uyandırmıştı.

Mustafa Böğürcü Kimdir Tweeter Hesabındaki Açıklaması:

Atatürk gibi TÜRK milliyetçisi, Paralel Polisler kitabı yazarı, Polis Akademisi ve MIT üniversitesi huk.fakültesi mezunu. Novi Pazar ünv yüksek lisans öğrencisi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları