Güneş Fırtınası Ne Zaman Olacak 2021? Güneş Fırtınası Var Dikkatli Olun!
Güneş Fırtınası Ne Zaman Olacak 2021? Güneş Fırtınası Var Dikkatli Olun!
Gök bilimi uzmanları Güneş’te meydana gelen bir fırtına sonrası Dünya’da olacak büyük etkileri hakkında uyarılarda bulundular.

Gökbilimi uzmanlarından bütün dünyayı endişelendirecek önemli bir açıklama geldi. Bu önemli açıklamaya göre uzun aralıklarla meydana gelen ve Dünya’ya ulaşacak olan büyük Güneş fırtınalarından birisi birkaç gün içinde dünya ya ulaşacak. Bu olay bizim için kıyamet günü demek değil  fakat, bundan bir önce meydana gelen büyük güneş fırtınası, nda olanlara bakacak olursak bu seferki güneş fırtınası, öncelikle kullanmış olduğumuz teknolojik araçlarla ilgili sıkıntılar meydana gelebilir.

Uzmanlara göre bu tarz büyük çaplı Güneş fırtınası, 100 yılda bir aralıklarla meydana geliyor. Hatta sonuncu olarak meydana gelen güneş fırtınası, tam 100 yıl önce 1921 senesinde gerçekleşti. Güneş fırtınası, olayı bugünden başlayarak ortalama 12 Ekim gününne kadar sürmesi bekleniyor. Güneş fırtınası, olayı elektrik şebekelerinde kesintiye sebep olup kuzey kutbunda, kutup ışıklarını meydana getirmesi  bekleniyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumlarıhttps://nedennedir.com