396 senelik egemenlik son buldu. Britanya'dan ayrıldı ve ismi Barbados oldu Prens Charles nişan verdi
396 senelik egemenlik son buldu. Britanya'dan ayrıldı ve ismi Barbados oldu Prens Charles nişan verdi
Karayip Denizi köşesinde bulunan Barbados ülkesi, 396 yıl süren İngiliz Kraliyet egemenliği bitti. Barbados Ülkesi, cumhuriyet ilan ederek İngiltere Birleşik Krallık'tan ayrıldı, Prens Charles nişan verdi...

Karayipler denizi köşesinde yer alan ada ülkesi Barbados, kendi cumhuriyetini ilan ederek 396 yıl süren İngiliz Kraliyeti egemenliği son bulmuş oldu.

Barbados ülkesinin bağımsızlık günü olarak kutlama yapılan tarih olan 30 Kasım günü, başkent olarak seçilen Bridgetown kentinde tören düzenleyerek yemin eden 72 yaşında olan Sandra Mason, Barbados'un ilk devlet başkanı olarak seçildi.

İngiltere, nin Veliaht Prensi olan Charles'ın da olduğu törenle cumhuriyetin ilan edildiği Barbados kentinde, İngiltere Kraliçesi olan 2. Elizabeth'i devlet başkanı olarak tanıma zamanları bitmiş oldu.

Barbados ülkesi, nin onur konuğu olarak yapılan törene davet edilen Prens Charles'a, ilk başbakan tarafından "Özgürlük Nişanı" verildi.

Karayiplerde olan dünyaca ünlü ve birbirinden eşsiz kumsalları olan ve ünlü star Rihanna'nın da doğduğu ülke olarak bilinen Barbados Ada ülkeis, ortalama 285.000 nüfusu ve finans olarakta bu bölgenin en zengin adaları listesinde yer alıyor.

Barbados ülkesi, nin ekonomi gelirinin çoğu turizme bağlı olduğu için koronavirüs (Kovid-19) salgınından oldukça fazla etkilendi.

Barbados ülkesini, koronavirüs (Kovid-19) salgınndan önce yılda ortalama olarak 1 milyondan fazla yabancı turist ziyaret ediyordu.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)Facebook YorumlarıDisqus Yorumları